Ofis Taşımada Dikkat Edilecekler

Ofis taşıma hizmetini sizlere en uygun ücretlere sunmaktayız. Taşıma işlemi yapmadan önce bilmeniz gereken bir sürü detay vardır.

1) Ofis Taşımacılığında Planlı Birliktelik

Ofis taşımacılığı birçok detayı bir arada barındıran bir kuvvet birliği olarak tanımlanabilir. Neden? Çünkü bir görev vardır ve bu görevin yerine getirilmesi için her bireyin bir görevi dolayısıyla gücü vardır. Bu küçük parçalar yönetilir hale gelerek birleşir ve kuvvet oluşur.

2) Ofiste Altyapı Çalışmaları

Taşımacılık yapılacak ofiste altyapı çalışmaları önceden mutlaka hazırlanmalıdır. Taşınma süreci başlamadan önce bu hazırlık ekibi mutlaka oluşturulmalıdır. Yeni ofiste internet altyapısı, elektrik sistemi, su sistemi, ısınma sistemine dair her ayarlama büyük önem taşır.

3) Ofis Eşyaları Kategorilere Ayrılmalı

Ofis eşyaları kategorilere ayrılırken her kutu etiketlenmeli ve yeni alan için hazır hale getirilmelidir. Bu durum hem nakliye şirketinin işini kolaylaştırır hem de yeni yerinde faaliyete daha hızlı geçiş sağlar.

4) İletişim Bilgilerinin Güncellenmesi

Taşınma işlemleri başlamadan önce yeni ofis adresinin abonelik işlemlerinin tamamlanmış olması gereklidir. Yeni iletişim bilgileri mutlaka paylaşılmış olmalıdır.

5) Web Sitesi Güncellenmeli

Bir kurumsal firmanın vitrini web sitesidir. Bu nedenle yeni alana taşınmadan önce sitedeki bilgilerin güncelliği sağlanmak zorundadır. Bu hem fayda sağlar hem de yapılması gerekenler arasındadır.

6) Ofis Taşınmasında Çalışanlarla İletişim Planı

Ofis taşınmalarında plan olmazsa olmaz kuraldır. Konu çalışanlarla iletişim planı olunca bu çok daha önemli bir hal alır. Çalışanların ofiste geçirdikleri zaman bazen kendi yaşam alanlarında geçirdikleri zamandan çok daha fazla olabilmektedir. Dolayısıyla ofisleri artık evleri haline yani alışkanlık haline gelir. Bu noktada iken ofis taşınması demek; bazen performansları da ciddi oranda etkiler.

Ofis taşınmasına karar verilmeden önce çalışanlarla bu kararın neden alındığı, gelecek günlerde onlara getireceği katkılar, niyetleri, hedefleri aktarılmalıdır.

7) Lojistik Plan

Ofis taşınmasında lojistik plan artı önem taşır. Taşınma sürecinde sorunsuzluk yaşanması beraberinde ayrılan bütçeden kopmadan ilerlenmesi önemlidir. Lojistik planlama da zamanlama, güvenlik, paketleme, alan, konum önem taşıyan faktörlerdir.

8) Zaman

Ofis taşınma esnasında bir zaman çizelgesi oluşturulur ve ekibin bu çizelgeyi uyması planlanır. Herkesin bir görevi olduğundan ve plan dahilinde ilerleme sağlanacağından bu durum herkesi motive eder.

9) Binanın Fiziksel Durumu

Alan boyutlarından başlamak üzere, her türlü tasarımı içine katacak şekilde tüm fiziksel özellikle kapsamında bir kontrol oluşturulmasıdır. Bir mutfak ya da banyoda tamamlanması gereken eksik bir şey kontrolü gibi bir yaklaşımı içerir.

10) Tasarım ve Estetik Görüntü

Ofisin tasarımı estetik görüntüsü hem işyerini hem çalışanları hem de müşterileri etkileyen unsurdur. Bu nedenle ofisin her alanında bir tema olması, bir stil olması, var olan amacı yansıtması gereklidir. Estetik görüntü için ofis eşyaları, ekipmanları gerekirse değiştirilmelidir. Görsellik büyük önem taşır.

11) Güvenlik

Ofis arayışı içerisinde iken güvenilirlik payı önemli olan kısımdır. Buna çalışanlar ve müşteriler dahildir. Sağlıkları ya da güvenlikleri söz konusu olduğunda ofis binasının yaşının, korunma çerçevelerinin öğrenilmesi gereklidir. Yapısal anlamda sorunlar varsa bunlar incelenmelidir.

Güvenlik kapsamında çalışanlar ile ilgilenmek sorumluluktur. Çalışılan alanın alarm sistemi ile korunması, güvenlik kameraları ile izlenmesi, eğitimli bir güvenli ekibinin olması, teknolojik anlamda IP sisteminin aktifliği gereklidir.

12) Ücretsiz Otopark

Her zaman eski ofis olanakları ile yeni ofis olanakları karşılaştırılır. Bu noktada yeni ofis alanında mesela ücretsiz otopark hizmeti yoksa bu aranılan bir özellik haline gelir.

13) Ofisin Konumu

Yeni bir alan dolayısıyla yeni bir ofis kiralama işinde konum son derece önemlidir. Bu yeni bina gerek çalışanlar gerekse müşteriler için merkezi bir konumda olmalı, iletişimde sorun yaşanmamalıdır. Özel araba dışında toplu taşımaya hatta yürüme mesafesine uygunluk aranılan özelliklerdir. Buna ek olarak etrafında yeme içmeye dair olanaklar olması da ekstra cazip gelen detaylar arasındadır.

Konu ofis taşımacılığı olduğunda temel kural planlamak, görev dağılımı yapılmasıdır. Takım olarak yapılan çalışmalar çok daha başarılı ve hızlı görev tamamlanması demektir. Bu da alternatifsiz başarıdır. Mutlaka başta çalışanlar olmak üzere müşterilere gereken değişiklik hakkında bilgi zamanında verilmelidir. Verilen bu bilgi sayesinde ofis taşımacılığı sürecinde müşteriden gelen bir maile ya da bir telefona cevap vermeme hallerinde karşılıklı anlayış söz konusu olacaktır.

14) İnternet – Telefon – Posta Adresi

Günümüzde buna vazgeçilmez üçlü sıfatını yakıştırmak yanlış olmaz. Artık hayatımızın her anında olan internet en büyük iletişim kaynağıdır. Konu haberleşme ağları olduğunda internet, telefon ve eposta ofis taşınmasından önce tüm yönlendirilme işlemlerinin bitmiş olması gerekliliğini taşır. Nakliye hizmeti için bizi arayabilirsiniz. Ofis taşımada dikkat edilecekler bunlardır.